O čom je tento blog?

Ak chcete mať viac peňazí, ste na správnom mieste. Tento blog je hlavne o peniazoch, o investovaní a o budovaní majetku. Nesľubujem vám však žiadne rýchle zbohatnutie – zbohatnúť sa nedá tak, aby to bolo rýchle, zaručené a legálne zároveň. Je to skôr cesta pomalá, niekedy aj náročná.

O tom, ako narábať s peniazmi, sa hovorí a píše veľmi málo. Spravovať vaše financie sa nenaučíte v škole a ani v prvom zamestnaní vám k výplate nedajú návod na použitie. Naše financie spravujeme intuitívne podľa toho, čo sme videli od našich rodičov. Okrem toho nás ovplyvňuje naše okolie – kolegovia, kamaráti a známi, ale tiež reklama a médiá. Názory a informácie, ktoré získame, nie sú vždy správne.

Tento blog bude o osobných financiách – ako menej míňať, ako viac zarobiť a ako investovať tak, aby sa vaše peniaze dlhodobo zhodnocovali. A či časom naozaj zbohatnete? Možno áno, možno nie. Ak si však urobíte vo svojich financiách poriadok, ak začnete správne investovať a ešte k tomu ak sa vyhnete niektorým bežným chybám, po rokoch bude bude rozdiel obrovský. Vybudujtete si väčší majetok a budete bohatší.

A ešte niečo o mne

Som vyštudovaný ekonóm a zhruba 15 rokov pracujem v oblasti financií. Nie som finačný poradca ani sprostredkovateľ. O téme tohto blogu som sa nenaučil v práci, ale keďže ma osobné financie neskutočne bavia, venujem sa im už niekoľko rokov. Mám pomerne veľa skúseností s investičnými a poistnými produktmi, a tiež s tradingom. Urobil som aj veľa drahých chýb, ktorým sa dalo vyhnúť, keby som mal v správnom čase správne informácie. Články na tomto blogu vám môžu pomôcť vyhnúť sa podobným chybám.

Ako začať?

Prečítajte si blogy na tejto stránke. Niektoré informácie, ktoré tu nájdete, budú faktické – dajú sa podložiť nejakými historickými údajmi alebo prieskumom. Iné informácie budú subjektívne – pôjde o moje subjektívne názory, skúsenosti a pohľady, s ktorými sa stotožňujem. Niekedy so mnou možno nebudete súhlasiť, čo je úplne v poriadku. Zostaňte však otvorený novým informáciám. Pri každom článku sa zamyslite nad tým, čo by ste vedeli použiť vo svojom živote, ako by ste mohli zlepšiť vaše narábanie s peniazmi.

Mojím cieľom pri tvorbe tejto stránky je sústrediť na jednom mieste čo najviac užitočných informácií, ktoré vám pomôžu lepšie spravovať vaše financie a získať väčší majetok.

Aby vám nič neušlo, zaregistrujte sa na odber nových článkov emailom.